pubg-mobile-60-fps

Son dönemlerin en popüler oyun türlerinden battle royale oyunları gün geçtikçe daha da popülerleşiyor ve bu türde yeni oyunlar geliştiriliyor. PUBG şüphesiz bu oyunların günümüzde en favori olanı. Sadece bilgisayarda değil mobil cihazlarda da aynı şekilde büyük bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Peki oyundan aldığımız keyfi arttıracak ve daha iyi oynamamızı sağlayacak olan PUBG Mobile 60 FPS ayarları nasıl yapılır?

PUBG Mobile 60 FPS ayarları

Öncelikle oyun kendi ayarlar menüsünden bize 60 fps aktif etme olanağını sunmuyor. Dolayısıyla ufacık bir program ile bu ayarı yapabiliriz. Uygulamanın adı GFX Tool. Bu linke tıklayarak uygulamayı telefonumuza indirelim.

İlk olarak en üst menüden (GP) olan sürümü seçin. Bu bizim normal Google Play’den indirdiğimiz PUBG Mobile versiyonudur.

Resolution yani çözünürlük ayarını 720 yapmanızı öneririm. Bu kalite açısından çok bir şey değiştirmeyeceği gibi oyun içi kontrollerin ideal boyutlarda olmasını sağlayacak.

Daha sonra FPS ayarını da 60 FPS olarak ayarlıyoruz.

En altta bulunan ACCEPT butonuna tıklayarak ayarlarımızı uygulayabiliriz. Kaydetmeden önce diğer ayarlara da göz atabilirsiniz. Örneğin Shadows (gölge) ve Anti-aliasing (kenar yumuşatma) ayarlarını kapatarak performansı daha da arttırabilirsiniz!

Uygulama her güncelleme de yeni seçeneklerle geliyor. Örneğin kontrol ayarlarınızın gitmemesini ya da ufak bazı optimizasyon seçeneklerini işaretleyip gereksiz bazı efektleri kapatarak oyun deneyeminizi daha performanslı hale getirebilirsiniz.

ACCEPT seçeneği ile ayarlarımızı kaydettikten sonra RUN GAME ile oyunu başlatabiliriz!

Not: 60 fps ile telefonunuzun daha çok pil harcayacağını ve daha çok ısınacağını unutmayın.

Telefonunuz için önerilen ayarları öğrenmek için yorum bırakabilirsiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz