camasir-makinesi-sigorta

Günümüz de elimiz ayağımız konumunda olan beyaz eşyaların en önemlilerinden biri olan çamaşır makinesi sigorta attırıyor ise bunun en belirgin bir kaç sorunu vardır.

Rezistans sıkıntısı olabilir

Bu durum en çok karşılaşılan sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği üzere rezistans makinelerde suyu ısıtmakla görevli oldukça basit bir parça. Makinenizin rezistansı çatlamış, kırılmış, bozulmuş olabilir. Rezistanstaki en ufak bir çatlak bile su kaçağına sebep olabilirken sigortanızı attıracaktır. Bu durumda yapılabilecek tek şey çamaşır makinesinin rezistansını değiştirmek veya yetkili servisi aramaktır. Günümüzde 100-200 TL civarlarında bir miktar karşılığı servisler bu değişimi yapmakta.

Kablo ve kaçak olasılığı

Makinenizin kablosunda, makine içinde bir kaçak olabilir. Bu elektrik kaçağı şeklinde baş gösterip kısa devre yaptıracağı gibi bir su kaçağı da mevcut olabilir. Bu durumda yine yetkili servis ile iletişime geçmelisiniz.

Eğer çamaşır makineniz sigortayı attırıyorsa ilk şüphelenmeniz gereken yer yukarıda da bahsedildiği gibi rezistanstır ve sorununuz %90 ihtimalle buradan kaynaklanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz