ses-sistemi-kablosuza-cevirme

Günümüzde ses sistemlerinin kablosuz olması önemli bir özellik olmakla birlikte, telefondan müzik açabilmek için bile gereklidir. Peki kablolu ses sistemini kablosuza çevirmeyi nasıl yapabiliriz?

Bluetooth’lu hale getirme

Öncelikle ses sisteminizin kablosunu kontrol etmeniz gerekiyor. Klasik olarak telefon jackı dediğimiz (3.5mm) yani kulaklık girişi gibiyse bu işlem son derece kolaydır. Öncelikle almanız gereken sadece bir aparat var. Kablosuz bluetooth ses alıcısı almanız gerekiyor. Son derece ucuz bir üründür 15 liradan 40 liraya kadar değişen fiyatları olmakla birlikte yine çokça marka seçeceğini internette bulacaksınız.

Bu aparat güç girişine de ihtiyaç duymakta. Ancak çok küçük seviyelerde. Genelde 5V 1A güç gereksinimi olmakla birlikte bir telefon şarjından bile az güç gereksinimi vardır. Burada herhangi bir micro usb telefon şarjıyla bu cihaza güç verebilirsiniz. Burada şarjlı ve kablolu seçenekler de vardır.

Yapacağımız iş çok basit. Ses sistemimizin kablosunu bu cihazın 3.5mm Jack girişine takıyoruz ve aldığımız bluetooth ses aparatını açıyoruz. Daha sonra telefonumuzdan bluetooth’a bağlanarak kablolu ses sistemimizi kablosuz olarak ses verebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz