tp-link-kopma-w9970

Günümüzde kablosuz özelliği olmayan modemler artık çağ dışı kaldığına göre wifi da bir sıkıntı olması büyük bir sorundur. TP-Link modemlerde wifi ışığı yanmıyorsa kablosuz ayarlarında bir sorun vardır peki nasıl çözeceğiz?

Modem ayarlarının kontrolü

Öncelikle modemimizde kablosuz özelliği kapalı olabilir. Wifi ışığı yanmıyorsa bu bozuk anlamına gelmez. Bu durumda yapılacak ilk iş modem paneline girip kablosuz özelliğini açmaktır. Tarayıcımızın adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak modem paneline giriyoruz. Eğer buraya ilk defa giriyorsanız varsayılan giriş bilgileri admin:ttnet şeklinde olacaktır. Giriş yaptıktan sonra kablosuz kısmına gelerek kablosuz özelliğini kapalıysa açalım.

Çipset arızası

Eğer kablosuz özelliğiniz açık gözüküyorsa ya da açmanıza rağmen açılamıyorsa, wireless çipsetinde bir arıza olabilir ve bu sebeple kablosuz özelliği açılamayabilir veya açılmasına rağmen ışık yanmıyor olabilir. Bu durumda servise başvurmanız gerekmektedir.

Led arızası (düşük ihtimal)

En son akla gelecek ihtimal de budur. Kablosuza bağlanabiliyorsanız, bir sıkıntı yoksa ve sadece ışık yanmıyorsa bu durumda wifi ışığı bozulmuş olabilir. Eğer önemsiyorsanız servise götürmeniz gerekli. Onun haricinde bir sorun olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz