TP-Link modemlerde WPS kapatma işlemi kablosuz ağın güvenliği için yapılması gereken bir işlemdir. Sizde modeminizin WPS özelliğini kapatarak dışarıdan gelen saldırıları önleyebilirsiniz. Çünkü en popüler wifi şifre kırma yöntemlerinden biri de WPS saldırısıdır. Bu özellik her ne kadar evinize gelen misafirler için kolayca bağlanma olanağı sunsa da standart ev kullanıcıları için çok da gerekli değildir.

TP-Link Modem WPS Kapatma

Öncelikle modemimizin yönetim paneline girmemiz gerekiyor. Bunun için tarayıcı adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıyor ve entera basıyoruz. Eğer modeminizin IP’si farklı ise bunu modemin arkasına bakarak öğrenebilirsiniz. Yine aynı şekilde kullanıcı adı ve şifreyi de modemin arkasındaki yapışkanlı etikete bakarak öğrenebilirsiniz.

Kullanıcı adımızı ve şifremizi girdikten sonra (genellikle varsıyılan kullanıcı adı ve şifresi admin olur) modem paneline giriş yapmış bulunuyoruz. Yukarıdan Arayüz Ayarları-Kablosuz yolunu takip edin ve bu şekilde kablosuz ayarlarına geçtik. Burada WPS’i kullan seçeneği olacak. Onu hayır yapın ve kaydedin tüm işlem bu kadar. TP-link modemde wps kapatma bu kadar basit!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz