windows-format-kasma

Bilgisayarımızı formatlamak her zaman iyidir. Temiz kurulum, temiz başlangıç yapar ve gereksiz yer dolduran ve zamanla sistemin şişmesine sebep olan dosyalar silinir. Peki windows 10 format sonrası kasıyorsa bunun sebebi ve çözümü nedir?

Windows formattan sonra neden kasar?

Bilgisayarınızı yeni formatladıktan sonra sistemin kendisi de dahil olmak üzere çoğu program güncelleme bekler vaziyette gelir. CTRL+ALT+DEL kombinasyonuyla görev yöneticisini açarsanız harddisk ve internetinizin %100’e yakın kullanıldığını göreceksiniz.  Harddisk’in sonuna kadar kullanılması sistemin kasmasına sebep olur, aynı şekilde windows updateleri de arkada güncelleme yaptığı için eğer SSD kullanmıyorsanız neredeyse size işlem yaptırmayacak hale gelir.

Bu bağlamda yapılabilecek bir işlem olarak Windows Update Kapatma yöntemini deneyebilirsiniz. Yazının üstüne tıklayarak sitemizde ki makaleye erişebilirsiniz.

Genel kurulum ve ayarlama işlemlerinizi yaptıktan sonra bilgisayarınızı kullanmayacağınız zaman windows güncellemelerini tekrar açabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz