Yeni siteler google aramaları yazı resmi

Yeni açılan sitelerin aramalarda gözükmesi

Yeni açılan sitelerin ilk etapta Google aramalarında çıkmamasının en büyük sebeplerinden birisi sitenizin henüz Google tarafından keşfedilmemiş olmasıdır. Google ilgi görmeyen veya yeni açılmış siteleri arama sonuçlarına almadan önce belli kriterlere göre değerlendirir, tabi ki bunu yazılımlar sonucunda yapar. Sitenize dışarıdan link almanız, sitenize Google üzerinden gelen ziyaretçi sayısını artırmanız da Google aramalarında çıkmanızı sağlayacaktır.

Google, özgün içerik üreten siteleri arama sonuçlarında daha üst sıralarda göstermektedir. Bunun sebebi ziyaretçilerin her yerde gördüğü içeriklerle tekrar karşılaşmamak istemesidir. Bunun için yayınladığınız içeriklerin özgün olmasına dikkat edin.

Ek olarak bahsetmek gerekirse; sitenizde yayınladığınız içerikler hakkında konuyla ilgili birçok anahtar kelime kullanmanız yararınıza olacaktır.

Arama sonuçlarında çıkmak için ne yapmalı?

Bu sorunun birçok cevabı var aslında. Bu başlık altında daha çok etki eden etkenlerden bahsedeceğim. İlk olarak siteniz alanında diğer rakip sitelerle mücadele edebilecek düzeye gelmelidir ve dışarıdan bağlantı almalıdır. Bunun sebebi sitenizi keşfedecek insanların sitenizdeki bilgilere güven duymasıdır, bağlantı almayan siteler kullanıcılar tarafından güven almaz ve ziyaret edilmediği için de Google arama sonuçlarında çıkmaz.

Kaynakça kullanmanız da siteniz için bir artı noktadır. Kaynakça kullanan siteler araştırma yaparken insanların işini kolaylaştırır ve araştırmacıların durağan listesi haline gelir. Düzenli ziyaretçisi olan siteler günü birlik ziyaretçisi olan sitelere göre daha çok Google aramalarında çıkmaktadır. Örneğin sitenizi düzenli olarak ziyaret eden bir kitleniz varsa bu sitenizin üst sıralarda çıkmasına yol açacaktır.

Neden bu kadar önemli?

Kurulmuş olan yeni site, kullanıcıların yapmış olduğu arama sonucu listesinde görmesi; daha çok kitleye hitap etmesine sebep verir. Böylece sitelerin tercih edilme olasılığı artar. Bu da sitenizi diğer rakip siteler arasında bir adım öne geçirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz