zyxel-yazilim-guncelleme

Her elektronik üründe olduğu gibi modemlerde de yazılım güncellemesi önemlidir. Kimi zaman bir açık kapanır kimi zamansa performans iyileştirmeleri yapılır. Ama firma bize bir güncelleme sunuyorsa vardır bir bildiği deyip güncellemek mantıklı gibi duruyor.

ZyXEL modemlerde yazılım güncelleme

Öncelikle güncelleme için gerekli yazılımı indirmeliyiz. Bunun için ftp://ftp.zyxel.com.tr adresinden aşama aşama klasörlere girerek sizin için doğru yazılımı indirin. Ancak beni oku dosyalarını ve güncelleme yönergelerini mutlaka okuyun! Cihazınıza zarar vermek istemezsiniz.

Yazılımı indirdikten sonra modem paneline giriş yapmamız gerekiyor. Bunun için adres çubuğuna 192.168.1.1 (VMG3312-B10B) yazıp giriyoruz. Sizin panel IP’niz farklı olabilir bunun ve panel giriş bilgileriniz için modemin arkasında bir barkod olacaktır. Ona bakarak öğrenebilirsiniz. Daha sonrasında Bakım – Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek gerekli sayfayı açtık. Şimdi ise sürümünüzü kontrol edin. Eğer mevcut yazılım sürümünüz, indirdiğiniz güncelleme yazılımından daha eskiyse güncellemeniz gerekiyor demektir. İndirdiğiniz dosyayı seçip yükle butonuna basarak işlemi başlatabilirsiniz.

İşlem bitene kadar hiçbir şeye dokunmamalısınız. Ayrıca mümkünse kablo ile modeme bağlanmalısınız, bu kesintiler sonucunda sorunlarla uğraşmamanız için gereklidir. Bunun haricindeki tüm dikkat etmeniz gerek noktalara da yazılım güncellemesi indirdiğiniz sayfada ZyXEL size sunacaktır; mutlaka yönergeleri takip edin!

Geçmiş vmg3312-b10b yazılımlarını indirmek için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz